ŠPACIRKI PO MIHAĽOVCOCH

Rotunda a rímskokatolícky farský kostol – pravoslávna katedrála a bazilika minor

Rotunda a rímskokatolícky farský kostol

Rotunda a rímskokatolícky farský kostol

GPS: N:48.7575231 E:21.92644180000002

Chcete poznať okolnosti objavenia rotundy – najstaršej sakrálnej pamiatky v meste? Zaujímavý je tiež blízky, pôvodne gotický kostol, prestavaný v 18. storočí v barokovom slohu, s gotickým zvonom v chrámovej veži a gotickým pastofóriom, neskororenesančným šľachtickým epitafom, barokovým oltárom či patronátnou lavicou v interiéri. A viete, čo vraj ukrývajú steny a podzemie tohto chrámu?

Pravoslávna katedrála a bazilika minor

Pravoslávna katedrála a bazilika minor

GPS: N:48.7551157 E:21.905386499999963

Cibuľovité pozlátené vežičky, kupoly byzantského tvaru, ikony či ikonostasy – to sú typické znaky chrámov východnej spirituality. Región Zemplína patrí do oblasti, kde sa prelínajú duchovné tradície Západu a Východu. Zájdite s nami do oboch nádherných sakrálnych objektov – postavené boli síce až v 20. storočí, ale podmanivá atmosféra ich interiérov donúti človeka aspoň na chvíľu sa zastaviť...


      

 Po dohode je možné výlet zorganizovať celoročne. Počas mesiacov júl a august bude tento výlet prebiehať každý štvrtok, v trvaní približne 4 hodiny. Minimálny počet - 10 osôb. Cena je rátaná individuálne, vzhľadom na sezónnosť a počet nahlásených osôb. V cene je zahrnutá cesta autobusom a sprievodcovské služby.

Po dohode je možné zabezpečiť program aj pre seniorov a školákov. Nahlásiť sa môžete elektronicky na facebook.com/spacirki, mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky na 0949 610 197.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Košice Región Turizmus

Home Icon 1
Home Icon 2
Home Icon 3