DO DIVOKEJ PRÍRODY KARPÁT

Morské oko – Remetské Hámre – Sobrance

Morské oko a Remetské Hámre

Morské oko a Remetské Hámre

GPS: N:49.1971411 E:20.070087000000058

„Perla vihorlatského pohoria“ – i takýto prívlastok, ktorý nepotrebuje ďalší komentár, má Veľké Vihorlatské jazero, známejšie pod názvom Morské oko. Neodmysliteľne k nemu patrí aj pôvodný poľovnícky kaštielik. So železiarskou výrobou sa zas spája blízka obec Remetské Hámre. Stáli tu tiež reprezentatívne kaštiele. A viete, čo má obec spoločné s americkým veľkomestom New York?

Prečo zájsť do Sobraniec...

Prečo zájsť do Sobraniec...

GPS: N:48.76562 E:22.193429899999956

Dvorná dáma cisárovnej Alžbety, známej aj ako Sissi, upravený židovský cintorín, kedysi chýrne kúpele s liečivou vodou, jedinečné gitarové múzeum, zrekonštruovaná reprezentatívna Russayho vila, oblasť, známa produkciou vynikajúcich vín... Aj v Sobranciach a blízkom okolí sa dajú vidieť zaujímavé veci – viaceré z nich svojím významom dokonca prekročili hranice regiónu...


     

 Po dohode je možné výlet zorganizovať celoročne. Počas mesiacov júl a august bude tento výlet prebiehať každú sobotu, v trvaní približne 4 hodiny. Minimálny počet - 10 osôb. Cena je rátaná individuálne, vzhľadom na sezónnosť a počet nahlásených osôb. V cene je zahrnutá cesta autobusom a sprievodcovské služby.

Po dohode je možné zabezpečiť program aj pre seniorov a školákov. Nahlásiť sa môžete elektronicky na facebook.com/spacirki, mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky na 0949 610 197.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Košice Región Turizmus

Home Icon 1
Home Icon 2
Home Icon 3